
Preview DOPE op de Wereldhavendagen
We laten een preview van onze dans- en theatervoorstelling DOPE zien op de Wereldhavendagen op zaterdag 5 september. Twee dansers performen stukken uit de voorstelling op een containerschip dat vaart op de Maas.
Twee dansers laten stukken uit onze nieuwe dans- en theatervoorstelling DOPE zien op zaterdagavond 5 september. Zij worden begeleid door de muziek van HAYP (Alvin Lewis en Patrick Mijnals) die je ook in de voorstelling hoort en een live percussionist. De preview is onderdeel van de populaire avondshow met performances op een binnenvaartschip op de Nieuwe Maas Je kunt van deze performance gratis genieten vanaf de tribune op de Holland Amerikakade, vanaf de Willemskade of de Erasmusbrug. Als je zeker wilt zijn van een goede (zit)plek, kom dan vóor 21.00 uur. Ook kun je de performances volgen via tien schermen op de gehele kade.
Wereldhavendagen
Tijdens de Wereldhavendagen op 5 t/m 7 september kun je genieten van de 49ste editie van de Wereldhavendagen. Hier kun je je onderdompelen in de wereld van de haven: zie, loop of vaar op bijzondere schepen, ga op een spannende excursie of geniet van shows op het water. Check het hele programma hier en dat van de avondshow hier.
DOPE
Je snuift een lijntje of ziet je vriend eraan onderdoor gaan. Je verdient snel geld met een pakje of knijpt een oogje toe in de haven. Zelfs je blauwe bessen reizen via de routes die de onderwereld ook gebruikt. Of je nu wilt of niet: je hebt met drugs te maken.
De indringende theater- en dansvoorstelling DOPE laat zien hoe drugs als een onzichtbare lijn alle lagen in onze samenleving verbindt. Met dynamische (hiphop)dans, monologen en intieme gesprekken vertellen een uithaler, een ouder, een douanier en een gebruiker het eerlijke verhaal over de rol van drugs in hun wereld. Voor de één is dat een feestje, voor de ander letterlijk de container. Zo zit je soms midden in een drugsdeal. Langzaam wordt je geconfronteerd met de gevolgen van dromen over snel geld, de verleiding van sociale media, het falende armoedebeleid en het gevoel van veel jongeren dat ze er niet toe doen.
Voor DOPE heeft WAT WE DOEN met het programma FORT-PORT onderzoek gedaan naar de dilemma’s in de strijd tegen drugs in Nederland. Met de resultaten daaruit maken WAT WE DOEN en Lloydscompany samen DOPE. Een uur voorafgaand aan de theater- en dansvoorstelling presenteren de FORT-PORTonderzoekers de resultaten uit dit onderzoek op een artistieke manier: denk aan een video, spel of spoken word. Dit programma heeft een vrije inloop en is gratis te bezoeken.