
Onderzoek naar drugs is basis voor show DOPE
Onze nieuwe dans- en theatervoorstelling DOPE i.s.m. WAT WE DOEN is gebaseerd op onderzoek naar drugs in Nederland. Resultaten komen van tien onderzoekers van het wetenschapsprogramma FORT-PORT. Zij maken van deze resultaten een artistieke vorm. Denk aan spoken word, een animatie of kaartspel die zij voor de voorstelling DOPE laten zien aan het publiek in de theaterfoyer.
FORT-PORT onderzoekt de effectiviteit van de aanpak van drugssmokkel en mensenhandel in de Rotterdamse haven. Zo wil dit programma van de Erasmus Universiteit, Technische Universiteit Delft en de Universiteit Utrecht i.s.m. publieke en private partijen het debat over ondermijnende en georganiseerde criminaliteit aanzwengelen en professionals en mensen meer bestand maken tegen de verleiding van drugs. Tien onderzoekers (van hoogleraren tot masterstudenten) buigen zich over een deelonderwerp. Denk aan werken in de haven, invloeden die kunnen leiden tot crimineel gedrag of de invloed van drugs(dumping) op het milieu.
Van onderzoek naar rap
De onderzoekers hebben resultaten uit hun onderzoeken omgezet in naar een artistieke vorm. Denk aan een strak geproduceerd hiphopcollege, een animatiefilm over moleculen die geloosd worden in de natuur of een monoloog vanuit het perspectief van de containerkraanmachinist. Hierbij zijn zij gecoacht door medewerkers van WAT WE DOEN en bekende kunstenaars zoals Winne, Derek Otte en Bouba Dola.
De tien onderzoekers gaan mee op tournee. Zij geven voorafgaand aan de voorstellingen in de foyer een ‘wetenschappelijke solo’ van maximaal 8 minuten voor publiek.

