top of page

One Night’s Dance 2026

Ze hebben achtergronden in moderne dans, hiphop, popping, electro en meer. Lloydscompany en Danseateliers begeleiden de nieuwe makers Dorrit Griffioen, Oumar Jalloh, Bo Jacobs en Anna Raiola gedurende zeven weken bij het werken aan een nieuw stuk. Het gaat op 5 februari in première in Rotterdam.




Bij One Night's Dance, het jaarlijkse talentontwikkelingsprogramma voor opkomende dansmakers, begeleiden Lloydscompany en Dansateliers altijd vier makers door hun onderzoek en creatieve proces. Ze leren ook van elkaar in gezamenlijke feedbacksessies over choreografie, dramaturgie, muziek, creatieve productie en communicatie.




DE MAKERS



Voor Dorrit Griffioen is dans een taal die iedereen spreekt, een manier om contact te maken, verhalen te delen en te communiceren buiten woorden om. In haar werk zoekt ze naar authenticiteit, verbinding en de kracht van intuïtieve beweging. Tijdens haar studie in Parijs maakte Dorrit kennis met verschillende dansstijlen en vond ze haar thuis in hiphop. Ze verdiept zich in hiphop freestyle en battles en onderzoekt hoe ze die rauwe energie in het theater kan brengen.




Bo Jacobs ontwikkelde een bewegingstaal die fysieke precisie combineert met emotionele diepte na haar opleiding aan de Fontys School of the Arts (Hedendaagse Urban). Ze combineert haar bewegingen met tekst, muziek of scenografie. Ze nodigt het publiek uit om te voelen, te bevragen en te transformeren. Ze heeft onder andere gedanst met het Nürnberger Ballett (Duitsland), Wayne McGregor (La Biennale Danza Venezia, Italië) en IID Company (Nederland). Ze creëert ook choreografieën zoals LIMP (Amsterdam Fringe Festival 2024), The Great Forgetting (Hannover Ballett 2024), Unveiling Echoes (Nederlandse Dans Dagen 2025) en Huidschrift (Schrittmacher Festival 2025).




Oumar Jalloh begon op jonge leeftijd met breakdancen. Zo zette hij zijn eerste stappen als professioneel artiest in de Nederlandse hiphopscene. Hij maakte kennis met electro en hedendaagse dans en richtte zijn werk meer op film en theater. Hij breidt de kunstvormen in zijn werk verder uit door memes, mode en scenografie te combineren tot artistieke en expressieve scènes. Om authentiek te zijn, staat vrijheid in creatieve expressie voor hem centraal. Hij gaat verder dan wat sommige mensen normaal of acceptabel vinden; hij durft vreemdheid te tonen.




Anna Raiola is een moderne danseres, geboren in de Verenigde Staten uit Italiaanse en Mexicaanse ouders. Op 18-jarige leeftijd verhuisde ze naar Rotterdam om te studeren aan Codarts Hogeschool voor de Kunsten, waar ze in 2021 afstudeerde. Al deze culturen wekten haar interesse in thema's als verbinding en identiteit. Ze verkent het samenspel tussen zachtheid en kracht, gebaseerd op alledaagse gebaren. Anna's werk wordt gekenmerkt door theatricaliteit. Ze werkt voor verschillende choreografen en ontwikkelt nu haar eigen artistieke stem.




Foto's: Michelle Urbiztondo



Ben je een hiphop / theater liefhebber? 

Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en blijf als eerste op de hoogte van onze moves achter de schermen.
bottom of page